Nejúčinnější způsob redukce hmotnosti – proteinová dieta

Nejúčinnější způsob redukce hmotnosti – proteinová dieta

dieta 19.12.2018

Efektivní způsob, jak redukovat hmotnost.

Za otce bílkovinných diet je všeobecně považován Američan Blackburn, profesor na Harvardově Univerzitě, který již v roce 1973 formuloval protokol Protein Sparing Modified Fast („bílkoviny šetřící modifikovaný půst“), kterým byl položen základ proteinových diet. Země, ve kterých probíhaly nejrozsáhlejší studie s bílkovinnými dietami a kde jsou dnes nejrozšířenější, jsou – vedle USA – také Francie a Kanada.

Přísun dostatečného množství kvalitních bílkovin, za současné redukce přísunu cukrů a tuků, vede ve zdravém organismu k navození zvláštního metabolického stavu, v jehož důsledku :

  • dochází k redukci hmotnost převážně na úkor tukové tkáně, což lze objektivizovat měřením na bioimpedanční váze
  • je takřka stoprocentně chráněna svalová tkáň jako zdroj energie
  • většina klientů nemá v průběhu diety pocit hladu zhruba třetina klientů
  • má v průběhu diety velmi dobrou, někdy až mírně euforickou náladu

Nejefektivnější a nejpřirozenější dieta

Bílkovinná dieta je tedy v dnešní době jeden z nejpřirozenějších a nejefektivnějších principů redukce. Jednotlivé programy nabízené na trhu jsou řešeny na různých úrovních a umožňují mimo jiné online konzultace s nutričními terapeuty i lékaři.

Proteinová dieta = zdravá dieta, u které nebudete mít hlad

Obecně diety pracují na principu snížení příjmu energie, a jejich průvodním jevem je zákonitě hlad, který nemáte možnost zahnat, pokud nechcete danou metodu hubnutí porušit. Při bílkovinné dietě ale díky ketóze hubnete bez pocitu hladu. Tato dieta je zcela přirozeným a přírodním způsobem redukce tělesné hmotnosti, pouze za použité bílkovinné stravy, bez léků, chemie či potravních doplňků. Konzumují se pouze hyperproteinové (většinou instantní) přípravky nahrazující běžná jídla.

Jak to tedy prakticky funguje?

Ve svém základu jsou programy proteinových diet založené na přísunu kvalitních a perfektně vstřebatelných bílkovin ve formě pokrmů, které jednoduše připravíte kdekoliv. Ty doplňujete běžnými potravinami dle doporučení terapeuta a fáze diety, ve které se zrovna nacházíte. Fáze jsou obvykle 3 nebo 4, dle typu a „přísnosti“ konkrétního proteinového redukčního programu. V poslední, tzv. stabilizační fázi, se pak vracíte k normálnímu stravování, tedy k „pravým“ jídlům připraveným z běžně dostupných surovin

A co potom? Žádné jo-jo nehrozí

Po absolvování všech fází proteinové diety a při dodržení nově osvojených stravovacích návyků, nedochází ke zpětnému nabrání kilogramů. Tedy pokud se budete o sebe nadále starat v duchu zdravého životního stylu, udržíte si zredukovanou hmotnost trvale.