Poradna

Váš dotaz

Pro přesnější odpověď na Váš dotaz uveďte i Váš věk, výšku a aktuální váhu. Vámi uvedené údaje slouží pouze k odpovědi v této poradně a nebudou poskytnuty třetí straně.
Dotazy a odpovědi

Zdeňka Šafářová 14.04.2019 18:46

Dotazy 1.fáze

Dobrý den,
začala jsem před týdnem Vaši Keto dietu a jsem zcela nadšená .Otoky zmizely a velmi se mi ulevilo, netrpím hlady. Pouze jsem první dva dny trpěla lehkou bolestí hlavy a únavou, ta ovšem přešla.
Dodržuji Vaši dietu velmi striktně a nehřeším, jsem v první fázi již 8 den a podařilo se mi shodit pouze 3 kila. Dělám něco špatně?
Neházím flintu do žita, cítím se skvěle a netrpím nadýmáním ani přehnanou nárazovou žravostí.
Jak dlouho mohu ze zdravotního hlediska držet první fázi?
Může se v první fázi např. i sterilovaná okurka? A dosladit např. zelený či černý čas umělým sladidlem? Nenaruším tak efekt ketozy? Bohužel se liší názory na pití kávy s mlékem. Je možné si opravdu jen obarvit kávu pro ten pocit, že ho máme s mlékem? Nebo je lepší v první fázi použít kapku sojového či kokosového mléka?
Děkuji moc za odpovědi.

S pozdravem, Zdena.

Tým Ketoaktiv 15.04.2019 10:25

Dobrý den, paní Šafářová,
gratulujeme. S výsledkem 3 kg za osm můžete být spokojená, je to hezký výsledek Umělé sladidlo samozřejmě používat můžete. Zkuste také Stévii, koupíte v lékárně nebo v Bille. My doporučujeme mléko do kávy skutečně jen na obarvení, pro ten pocit, že máte kávu s mlékem. Sojové mléko je o něco lepší. Sterilované okurky můžete ty, o kterých víte, že nejsou doslazované cukrem. První fázi můžete držet tak dlouho, jak potřebujete, respektive jak dlouho to vydržíte. Občas si kupte neslazenou minerálku Magnesia a dodržujte pitný režim kolem 2 denně. Držíme palce Tým Ketoaktiv.

Pavlína 09.04.2019 18:36

délka diety

Ještě se tedy zeptám, jaký úbytek váhy se v průměru předpokládá během těch 15 dní (box na 15) ?

Děkuji

Pavlína Koštiálová 09.04.2019 16:17

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho má trvat první etapa hubnutí?
Již jednou jsem absolvovala podobnou dietu, měla jsem box, který obsahoval komplet jídla na všechny 3 etapy - po 5 dnech.

Děkuji za odpověď,
s pozdravem Pavlína

Tým Ketoaktiv 09.04.2019 16:21

Dobrý den,
délka etap se odvíjí od požadované redukce. Také máme v nabídce box na 15 dnů, kde jsou tři etapy po pěti dnech.

Bára 02.04.2019 16:54

Nepřiměřene emoce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda s ketodietou mohou být spojené i nekontrolované negativní emoce. Například pláč, emoční vypětí a podobně.
Děkuju

Tým Ketoaktiv 03.04.2019 12:29

Snížený energetický příjem může mít u emočně labilnějších jedinců popisovaný efekt, který zpravidla záhy přehluší radost z dosažené redukce. Má to i edukativní rozměr – člověk na tom pochopí, jak velmi je závislý na jídle a jak mocnou železnou košilí je zvyk. Takže trošku potrápit vlastní organismus není vůbec na škodu. Tým Ketoaktiv

Tereza 02.04.2019 09:44

Únava/malátnost

Dobrý den,
po prvním dnu ketoaktivu se cítím jako válcem přejetá. Neuvěřitelně unavená a mám neustále žízeň. Také chodím velmi čas to “na malou” je to normální?

Tým Ketoaktiv 02.04.2019 10:04

Dobrý den, Vaše příznaky jsou v pořádku. Přešla jste na jiný systém stravování a tělo se s ním musí vyrovnat. Časté močení je běžný jev. Tělo se nejprve zbavuje přebytečné vody. Mizí otoky prstů a dolních končetin. Určitě dodržujte pitný režim kolem dvou litrů denně. Při sportovní zátěži samozřejmě více. Držíme palce Tým Ketoaktiv.

Iva 10.11.2018 21:52

Vhodná zelenina?

Dobrý den, chtěla bych se informovat,přesně jaké druhy zeleniny se mohou konzumovat při proteinové dietě a proč se nemohou např. rajčata, děkuji

Tým Ketoaktiv 11.11.2018 14:17

V 1. fázi proteinové diety se smí konzumovat pouze povolené druhy zeleniny, které jsou přesně stanovené (viz informace k 1. fázi) a nepatří sem nic z jejich "sladkých" druhů, byť by si laik mohl mylně myslet, že zelenina sladká být nemůže. Obecně máme totiž sklon za "sladké" považovat jenom ovoce. Ve skutečnosti jsou velkým zdrojem složených cukrů (tzv. polysacharidů) všechny tzv. škroboviny (např. brambory), papriky či zmíněná rajčata, která - v omezené míře - povolujeme až ve druhé fázi programu. Vzhledem k tomu, že v popisu první fáze deklarujeme možnost konzumovat vybrané druhy zeleniny v neomezeném množství, je třeba striktně trvat na respektování naší zeleninové hitparády. Jakékoliv vyšší množství, získané například z nevhodných druhů konzumované zeleniny, nám efekt bílkovinných diet velmi pronikavě narušuje.

Petra 01.11.2018 10:49

Je proteinová dieta zdravotně neškodná?

Chtěla bych se informovat, zda je proteinová dieta naprosto zdravotně neškodný způsob hubnutí? Nemůže například v těle podporovat nějaké nepříznivé zdravotní změny, například zhoubné rakovinové bujení?

Tým Ketoaktiv 01.11.2018 14:21

Odpověď musí být komplexnější. Základní otázka má být položena takto : Co všechno má na svědomí obezita ?
Samozřejmě, že proteinová dieta představuje pro organismus jistou zátěž, ale opět je třeba se ptát, jestli je větší než obezita sama. Obecně tedy platí, že bílkovinné diety jsou velmi dobře tolerované a Vámi zmiňovaná obava, zda "nepodporují" například rakovinné bujení je lichá. Kromě mírného překyselení organismu, které je dočasné a korigované přísunem vhodných potravních doplňků, mi není znám žádný relevantní metabolický vztah mezi rakovinným bujením a nízkoenergetickou proteinovou dietou. Přesně naopak: Pacienti se po ukončení našeho programu cítí nejen lehčí, ale i pročištěnější. Proteinová dieta zde plní i svoji detoxikační úlohu, která se dá laicky popsat tak, že se organismus - při omezení přísunu paliva- skutečně zbaví úplně všeho, co lze použít jako zdroj energie, respektive toho, co mu energii zbytečně odebírá, při dodržení základního efektu, to jest přednostní utilizace tukové tkáně před svalovou.

Věra 14.10.2018 11:24

ovocné čaje

Přeji hezký den,
mohu v první fázi diety pít ovocné čaje od firmy Pickwick a vážené ovocné čaje? Smím si některé druhy zeleniny /lilek, faz.lusky/ kombinovat s česnekem v přiměř. množství?
Děkuji V.

Tým Ketoaktiv 16.10.2018 14:39

V první fázi nejsou ovocné čaje vhodné, protože jsou vyrobené z ovoce, které je samo o sobě příliš sladké. Dáváme přednost černému, zelenému nebo třeba mátovému čaji. Tolerovat lze čaje s ovocným aroma. Samozřejmě platí, že je nesladíme (ani třtinovým cukrem či medem). Tzv. náhradní sladidla (např. aspartam) tolerujeme (i když neradi pro jejich vlastní zdravotní přínos, který je nulový). Kombinace povolených druhů zeleniny s česnekem je možná a nevadí nám, pokud jde o množství, které správně označujete slůvkem "přiměřené".