Poradna

Váš dotaz

Pro přesnější odpověď na Váš dotaz uveďte i Váš věk, výšku a aktuální váhu. Vámi uvedené údaje slouží pouze k odpovědi v této poradně a nebudou poskytnuty třetí straně.
Lydie Mgr. Kristýna KUBÍKOVÁ

Vaše dotazy odpovídá Mgr. Kristýna KUBÍKOVÁ

diplomovaný nutriční specialista pracující v ordinaci MUDr. Miloše Rýce


MEDAILONEK DIETNÍHO KOUČE ODPOVÍDAJÍCÍHO NA VAŠE DOTAZY V PORADNĚ KETOAKTIV®

Magisterský titul z oboru nutriční terapeut jsem získala na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze Nemám za sebou žádný „rychlokurz“, ale roky studia, které bylo podloženo kvalitními a medicínsky podloženými informacemi. Již během studia jsem pomohla zhubnout desítkám spokojených klientů. Pracovala jsem pro firmu zaměřenou na zdravý životní styl. Díky stážím a praxím v nemocnicích (VFN, FN KV, FN MOTOL) jsem měla šanci nahlédnout pod pokličku klinické výživy z pohledu nemoci.

Řekněte dost extrémům a pojďme jíst s rozumem!


Věřím, že i Vám pomohu…
…najít zdravý vztah k jídlu cestu k trvale udržitelným výsledkům

Mgr. Kristýna KUBÍKOVÁ

Dotazy a odpovědi

Tomáš Bargel 16.01.2024 14:33

Interval mezi jidly

Dobrý den,je nějaký doporučený interval mezi jednotlivými jídly?? Děkuji.

Mgr. Kristýna Kubíková 16.01.2024 15:41

Dobrý den,
doporučený interval mezi jednotlivými jídly jsou 3 hodiny. V případě, že máte program na 15 dní, kde jsou 3 jídla na den, můžou být intervaly delší.
V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Pěkný den

Marek Doležal 11.01.2024 17:25

návod na přípravu

Dobrý den, nemohu dohledat návod na přípravu jídla Pastýřské jídlo Parmentier, můžete mi ho zaslat? Děkuji Marek Doležal

Team Ketoaktiv 11.01.2024 17:39

Dobrý den, pane Doležale,

děkujeme za Váš dotaz. Návod na přípravu Pastýřské Jídlo Parmentier je následující:

Rozmíchejte vidličkou ve vhodné nádobě obsah sáčku se 100 ml horké vody do vzniku stejnorodé směsi. Nechte 10 minut nabobtnat, poté ohřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 30 vteřin. Určeno k okamžité konzumaci.

Kdybyste měl jakékoli další dotazy, neváhejte se na nás obrátit.
S pozdravem
Team Ketoaktiv®︎

Veronika Štraitová 11.01.2024 14:42

Propagační kampaň FTV Prima

Krásný den přeji,

zasílám vám informace ohledně propagační kampaně do rádií, jako je například Evropa 2, Kiss, Impuls apod., také můžete inzerovat do časopisu Playboy.

Ráda bych vám představila veškeré naše produkty, které vám můžeme nabídnout a tím zviditelnit vaši firmu, zároveň získat nové potencionální zákazníky a následně bych si s vámi sjednala schůzku na toto téma. Jednalo by se o krátkou
schůzku, kde zjistíme vaše požadavky na propagaci a vše rádi vysvětlíme.

Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem
Veronika Štraitová
FTV Prima/Media club

Patricie 28.11.2023 12:03

Ovocné čaje

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zdali je možné během první fáze diety konzumovat ovocné čaje ?
Děkuji

Mgr. Kristýna Kubíková 28.11.2023 12:21

Dobrý den,
ovocné čaje můžete konzumovat dle libosti, pokud jsou ovšem neslazené.
Pěkný den

Eliška Bednaříková 31.07.2023 16:03

3. etapa diety

Dobrý den,
nejsem si jistá popisem 3. etapy. Při redukci do 10 kg (hmotnost pod 90 kg) je správně jídelníček:
proteinová snídaně
svačina nízkotučný jogurt
oběd: "pravé" jídlo + povolené sacharidy
proteinová svačina
večeře: "pravé" jídlo
Nebo se ta dopolední svačina nemá, je jen při redukci osob s hmotností nad 90 kg? Tak je to totiž uvedeno ve vzorovém jídelníčku-tabulce... Děkuji.

Mgr. Kristýna Kubíková 01.08.2023 10:24

Dobrý den,
ano souhlasíme s Vámi. Na webových stránkách je to nejednoznačně uvedeno. Každopádně díky Vaší zpětné vazbě se můžeme neustále zlepšovat! Moc děkujeme za upozornění.
S dopolední svačinou ve 3. etapě se to má takto:

DOPOLEDNÍ SVAČINA (u osob s výchozí hmotností nad 90 kg)
Celkem potřebujete 7 svačin pro jeden týden třetí etapy. Vybírejte jídla, která jsou označená číslem 1,2,3 = vhodné do první, druhé i třetí etapy.
Vybírat můžete z: Dezerty a pudingy / Tyčinky / Slané a pečivo

DOPOLEDNÍ SVAČINA (u osob s výchozí hmotností do 90 kg)
1 kus ovoce (jablko, banán, kiwi, menší pomeranč, mandarinka apod.) nebo 1 nízkotučný jogurt.

Pokud byla tedy Vaše výchozí hmotnost pod 90 kg, tak si ve 3. etapě na dopolední svačinu dejte ovoce nebo nízkotučný jogurt. V obou případech je zde ale dopolední svačina důležitá a určitě by se neměla vynechávat. Pouze se mění její složení.

Přejeme hezký den a mnoho úspěchů v hubnutí!

Mgr. Kristýna Kubíková
(nutriční terapeut)

Martin Prucek 25.07.2023 15:07

Dotaz na dietu

Dobry den, koupil jsem si od vas balicek na 15 dni ( 35 porci), chci se zeptat po jake dobe by mel clovek jednotlive porce konzumovat? ( cas mezi snidani,svacinou,obedem,...) nekde jsem se docetl, ze by vecere mela byt 10 hodin po snidani, jenze 5 dni v tydnu vstavam ve 2 a chodim spat kolem 20:00 a mot veceri ve 12:00 mi prijde divne. Dekuji za radu

S pozdravem Prucek

Mgr. Kristýna Kubíková 25.07.2023 17:02

Dobrý den,
ideální načasování jídel je cca po 2-3 hodinách. Klientům, kteří se snaží pravidelně stravovat doporučuji následující vzorec, který lze aplikovat na běžný denní režim. Snídaně by měla být maximálně do hodiny po probuzení, dopolední svačina za 2-3 hodiny od snídaně, oběd za 2-3 od dopolední svačiny, odpolední svačina 2-3 hodiny od oběda a večeře maximálně do 2 hodin před spaním.
Pokud ale vstáváte ve dvě ráno, doporučuji běžně svým klientům začínat menším jídlem a tím je dopolední svačina, kterou byste měl tedy okolo 3-4 ráno. Záleží jak jste schopný v těchto brzkých hodinách jíst. Snídani, například v podobě omelety nebo nějakého jiného vydatnějšího jídla bych posunula na 6-7 ráno. Oběd bych si malinko posunula na 10-12 hodinu a odpolední svačinu si poté zařadila okolo 14-15 hodiny odpolední. Večeře by měla být nejpozději do dvou hodin před spaním (cca 18:00), aby mělo tělo prostor pro strávení bílkovin a nezatěžoval se organismus před spánkem.
Je pravda, že vstávání ve dvě ráno není zcela standartní vzorec na který lze obecné poučky aplikovat a musí se upravovat individuálně.
S přáním hezkého dne
Mgr. Kristýna Kubíková (nutriční terapeut)

Z 04.04.2023 16:44

Tydenni balicky

Dobrý den,kdy bude prosím k dispozici týdenní balíček do 90 kg. Děkuji za info

Team Ketoaktiv 04.04.2023 16:44

Dobrý den, balíček do 90 kg bude možné objednat od zítřka. Přejeme pěkný den, Team Ketoaktiv

Martina 13.03.2023 20:52

Těhotenství a proteinová dieta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali se může držet proteinová dieta při těhotenství ? ? děkuji za odpověď.

Team Ketoaktiv 13.03.2023 20:55

Dobrý večer, při těhotenství nelze proteinovou dietu používat, ani při kojení. Doporučujeme s redukcí začít až po ukončení kojení. Team Ketoaktiv

Eva 13.02.2023 10:45

Lepek a jiné alergeny

Dobrý den, dotazovala jsem se na Slevomatu, zda ketodieta obsahuje laktozu, ořechy a lepek, informaci jsem o lepku a oříškách nedostala...
KETOAKTIV
před 4 dny
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Bohužel nabízíme pouze 4 zmíněné varianty které obsahují laktózu – proteinové produkty jsou většinou nevhodné pro bez lepkovou dietu, neboť jsou produkty tvořeny z mléčných bílkovin. S přáním pěkného dne, Team Ketoaktiv.
Lze ketodietu namíchat i pro bezlepkovou dietu a bezořechovou? Laktoza se dá řešit laktazymem, pokud budu vědět, že je laktoza přítomna v balíčku, děkuji za odpověď.

TEAM KETOAKTIV 22.02.2023 10:22

Dobrý den, složení je u každého produktu individuální a nedá se přesně říci ano či ne. Lepek je většinou obsažen v proteinových produktech, v případě, že není je to u nás uvedeno v názvu či popisu produktu "BEZ LEPKU". Oříšky většinou ve složení produktů obsaženy nejsou, s vyjímkou cereálních dezertů či produktů kde je obsah oříšků zmíněn v názvu či popisu produktu. Doporučujeme si vždy složení individuálních produktů přečíst a zkontrolovat. S přáním hezkého dne, Team Ketoaktiv

Jarmila 11.04.2022 11:37

Zasíláte přes Balíkovnu?

Dobrý den, zasíláte také Balíkovnou? Děkuji.

Jarmila 13.04.2022 08:57

Dobrý den, objednávky odesíláme přes DPD. V případě, že Vám nebude vyhovovat čas doručení, můžete si balíček přesměrovat na výdejní místo hned jak bude vyexpedován.

S pozdravem,
Adriana