Poradna

Váš dotaz

Pro přesnější odpověď na Váš dotaz uveďte i Váš věk, výšku a aktuální váhu. Vámi uvedené údaje slouží pouze k odpovědi v této poradně a nebudou poskytnuty třetí straně.
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy<

Vaše dotazy zodpoví Adriana Slabá

diplomovaný nutriční specialista, pracující v ordinaci MUDr. Miloše Rýce

Dotazy a odpovědi

Iva 22.05.2019 17:59

dieta

Dobrý den,chtěla bych se zeptat dietu držím zhruba 8 dní,zhubla jsem 3 kg,ale teď mi to nějak nejde dolů.Co dělá špatně.Ráno si dám vaše jídlo,v poledne kuře se salátkem a k večeři zase nějakou vaši dobrotku.Mezitím jím salát nebo okurku.Děkuji za odpověď Iva

Tým Ketoaktiv 23.05.2019 13:00

Dobrý den, nevíme, kterou etapu diety držíte, ale podle toho co píšete, Vám chybí jedno denní jídlo. Co myslíte tou dobrotkou? Tyčinku? Kolik měříte a vážíte?

Nikol 22.05.2019 11:23

Věk

Dobrý den,
chci se zeptat, zda tuto dietu můžou držet i lidé po 60tce,
Děkuji.
Nikol.

Tým Ketoaktiv 22.05.2019 11:26

Dobrý den, Nikol. Ano, samozřejmě můžete.

Nikol 09.05.2019 11:03

Povolená zelenina

Dobrý den,
začínám u Vás s hubnoucím balíčkem na 15dní sladší verzi, chci se zeptat, jaká je povolená zelenina v první fázi.
Děkuji.

Tým Ketoaktiv 09.05.2019 11:16

Dobrý den, veškeré informace najdete na webu zde:https://www.ketoaktiv.cz/1-etapa-vyrazna-redukce-t9.
A také byste měla mít v balíčku celou metodu popsanou. Na www.ketoaktiv.cz najdete popis všech etap. Držíme palce.

Martina 07.05.2019 10:36

zelenina

Dobrý deň chcem sa opýtať možem v 1.fáze konzumovať zeleninu jako je napr. kedluben (max. 1ks/den), červená čočka (max. 2x týdně 2 polévkové lžíce již namočené čočky),patison, sója (klíčky), tykev a dochucovať to prebars 1x čajová lžička octa nebo balzamika.
v 2.fáze: červená čočka, kedluben (max. 1ks/den), cibule bílá nebo červená (1 střední / den), dochucovat:1 lžíce hořčice, ½ lžičky sojové omáčky, 1 bujón, 1 lžíce semínek (dýňové, sezamové, slunečnicové) nebo lžíce oříšků natural (lískové, mandle, vlašské) nebo lžíce kososu, hořké kakao, skořice.
v 3.fáte: fazole, hrášek, řepa,
V porovnaní s ostatnými stránkami založené na rovnakom princípe je možností viac. Je pravda, že sú viac i popísané. U vás je to veľmi stroho, i v odrážke recepty sa nachádza len 1recept. Alebo máte nejaký PDF dokument, kde sa tomu viac věnujete?
Posledná otázka je zda možem kombinovať produkty od iných predajcov, napr. čo vy nemáte skladom.
Ďakujem Martina

Tým Ketoaktiv 03.07.2019 15:54

Dobrý den,
povolené druhy jsou vypsané v jednotlivých etapách. Jiné povolené nejsou. Luštěniny povolené nejsou.Recepty budeme postupně doplňovat. Děkujeme za návrh a produkty jsou s ostatními dietami stejného charakteru kombinovatelné.

Dobrý deň chcem sa opýtať možem v 1.fáze konzumovať zeleninu jako je napr. kedluben NE (max. 1ks/den), červená čočka NE (max. 2x týdně 2 polévkové lžíce již namočené čočky), NE patison,ANO sója (klíčky) 1 lžíce may., tykev CUKETA ANO, DÝNĚ NE a dochucovať to prebars 1x čajová lžička octa ANO nebo balzamika. ANO
v 2.fáze: červená čočka, NE kedluben NE (max. 1ks/den), cibule bílá NE nebo červená (1 střední / den), dochucovat:1 lžíce hořčice, ½ lžičky sojové omáčky, 1 bujón, 1 lžíce semínek (dýňové, sezamové, slunečnicové) nebo lžíce oříšků natural (lískové, mandle, vlašské) ANO, ALE SKUTEČNĚ VELMI MALÉ MNOŽSTVÍ. SEMENA JSOU VELMI KALORICKÁ. nebo lžíce kososu, NE hořké kakao, ANO skořice.ANO
v 3.fáte: fazole,ANO MALÉ MNOŽSTVÍ hrášek, ANO, MALÉ MNOŽSTVÍ řepa, ANO

Anna 28.04.2019 08:51

Paní

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, proč nejsem v ketóze. Mám dva balíčky diety od vás na 15 dní. Mám sladší i slanější verzi. Začla jsem se slanější verzi ale po pěti dnech stále nejsem v ketóze. Na snídani jím sladkou variantu na svačinu okurkový salát k obědu slanou variantu na odpolední svačinu opět sladkou variantu a na večeři zase slanou. Piji jen slabý zelený čaj, čaj na pročištění , čaj matcha s trochou citronu. Za den asi tři černé kávy to vše bez umělých sladidel. A spoustu vody. Sladidlo používám jen do salátů. Děkuji za odpověď. S pozdravem Hečková.

Tým Ketoaktiv 29.04.2019 12:26

Dobrý den, ketolátky jsou vylučovány zejména dechem, potem a až zbytky močí. Nepíšete, na základě čeho usuzujete, že nejste v ketóze. Důležité je, zda máte úbytky na hmotnosti. Také je nutné vždy sníst všechna jídla. Občas někdo všechno nesní, ať už z jakéhokoliv důvodu a pak nemá dostatek bílkovin, pro tvorbu ketolátek.

Zdeňka Šafářová 14.04.2019 18:46

Dotazy 1.fáze

Dobrý den,
začala jsem před týdnem Vaši Keto dietu a jsem zcela nadšená .Otoky zmizely a velmi se mi ulevilo, netrpím hlady. Pouze jsem první dva dny trpěla lehkou bolestí hlavy a únavou, ta ovšem přešla.
Dodržuji Vaši dietu velmi striktně a nehřeším, jsem v první fázi již 8 den a podařilo se mi shodit pouze 3 kila. Dělám něco špatně?
Neházím flintu do žita, cítím se skvěle a netrpím nadýmáním ani přehnanou nárazovou žravostí.
Jak dlouho mohu ze zdravotního hlediska držet první fázi?
Může se v první fázi např. i sterilovaná okurka? A dosladit např. zelený či černý čas umělým sladidlem? Nenaruším tak efekt ketozy? Bohužel se liší názory na pití kávy s mlékem. Je možné si opravdu jen obarvit kávu pro ten pocit, že ho máme s mlékem? Nebo je lepší v první fázi použít kapku sojového či kokosového mléka?
Děkuji moc za odpovědi.

S pozdravem, Zdena.

Tým Ketoaktiv 15.04.2019 10:25

Dobrý den, paní Šafářová,
gratulujeme. S výsledkem 3 kg za osm můžete být spokojená, je to hezký výsledek Umělé sladidlo samozřejmě používat můžete. Zkuste také Stévii, koupíte v lékárně nebo v Bille. My doporučujeme mléko do kávy skutečně jen na obarvení, pro ten pocit, že máte kávu s mlékem. Sojové mléko je o něco lepší. Sterilované okurky můžete ty, o kterých víte, že nejsou doslazované cukrem. První fázi můžete držet tak dlouho, jak potřebujete, respektive jak dlouho to vydržíte. Občas si kupte neslazenou minerálku Magnesia a dodržujte pitný režim kolem 2 denně. Držíme palce Tým Ketoaktiv.

Pavlína Koštiálová 09.04.2019 16:17

-

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho má trvat první etapa hubnutí?
Již jednou jsem absolvovala podobnou dietu, měla jsem box, který obsahoval komplet jídla na všechny 3 etapy - po 5 dnech.

Děkuji za odpověď,
s pozdravem Pavlína

Tým Ketoaktiv 09.04.2019 16:21

Dobrý den,
délka etap se odvíjí od požadované redukce. Také máme v nabídce box na 15 dnů, kde jsou tři etapy po pěti dnech.

Bára 02.04.2019 16:54

Nepřiměřene emoce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda s ketodietou mohou být spojené i nekontrolované negativní emoce. Například pláč, emoční vypětí a podobně.
Děkuju

Tým Ketoaktiv 03.04.2019 12:29

Snížený energetický příjem může mít u emočně labilnějších jedinců popisovaný efekt, který zpravidla záhy přehluší radost z dosažené redukce. Má to i edukativní rozměr – člověk na tom pochopí, jak velmi je závislý na jídle a jak mocnou železnou košilí je zvyk. Takže trošku potrápit vlastní organismus není vůbec na škodu. Tým Ketoaktiv

Tereza 02.04.2019 09:44

Únava/malátnost

Dobrý den,
po prvním dnu ketoaktivu se cítím jako válcem přejetá. Neuvěřitelně unavená a mám neustále žízeň. Také chodím velmi čas to “na malou” je to normální?

Tým Ketoaktiv 02.04.2019 10:04

Dobrý den, Vaše příznaky jsou v pořádku. Přešla jste na jiný systém stravování a tělo se s ním musí vyrovnat. Časté močení je běžný jev. Tělo se nejprve zbavuje přebytečné vody. Mizí otoky prstů a dolních končetin. Určitě dodržujte pitný režim kolem dvou litrů denně. Při sportovní zátěži samozřejmě více. Držíme palce Tým Ketoaktiv.

Iva 10.11.2018 21:52

Vhodná zelenina?

Dobrý den, chtěla bych se informovat,přesně jaké druhy zeleniny se mohou konzumovat při proteinové dietě a proč se nemohou např. rajčata, děkuji

Tým Ketoaktiv 11.11.2018 14:17

V 1. fázi proteinové diety se smí konzumovat pouze povolené druhy zeleniny, které jsou přesně stanovené (viz informace k 1. fázi) a nepatří sem nic z jejich "sladkých" druhů, byť by si laik mohl mylně myslet, že zelenina sladká být nemůže. Obecně máme totiž sklon za "sladké" považovat jenom ovoce. Ve skutečnosti jsou velkým zdrojem složených cukrů (tzv. polysacharidů) všechny tzv. škroboviny (např. brambory), papriky či zmíněná rajčata, která - v omezené míře - povolujeme až ve druhé fázi programu. Vzhledem k tomu, že v popisu první fáze deklarujeme možnost konzumovat vybrané druhy zeleniny v neomezeném množství, je třeba striktně trvat na respektování naší zeleninové hitparády. Jakékoliv vyšší množství, získané například z nevhodných druhů konzumované zeleniny, nám efekt bílkovinných diet velmi pronikavě narušuje.