Poradna

Váš dotaz

Pro přesnější odpověď na Váš dotaz uveďte i Váš věk, výšku a aktuální váhu. Vámi uvedené údaje slouží pouze k odpovědi v této poradně a nebudou poskytnuty třetí straně.
Renata Moravová

Vaše dotazy zodpoví Renata Moravová

Jsem původní profesí zdravotní sestra s dlouholetou praxí na interních odděleních renomovaných pražských klinik. V posledních letech se plně věnuji svému kosmetickému studiu, v rámci kterého rovněž poskytuji odborné poradenství v oblasti redukce tělesné hmotnosti, za použití proteinové diety, s níž mám desetiletou každodenní zkušenost. Mýma rukama prošly stovky klientek a klientů, kteří měli problém s nadváhou a v naprosté většině případů se nám ho společnými silami podařilo úspěšně zdolat.

Velmi ráda jsem přijala nabídku na vedení odborné poradny, kde se s klienty ráda podělím o své zkušenosti a pokusím se svým skromným dílem přispět k jejich bezproblémovému zhubnutí.

Dotazy a odpovědi

Petra 01.11.2018 10:49

Je proteinová dieta zdravotně neškodná?

Chtěla bych se informovat, zda je proteinová dieta naprosto zdravotně neškodný způsob hubnutí? Nemůže například v těle podporovat nějaké nepříznivé zdravotní změny, například zhoubné rakovinové bujení?

Tým Ketoaktiv 01.11.2018 14:21

Odpověď musí být komplexnější. Základní otázka má být položena takto : Co všechno má na svědomí obezita ?
Samozřejmě, že proteinová dieta představuje pro organismus jistou zátěž, ale opět je třeba se ptát, jestli je větší než obezita sama. Obecně tedy platí, že bílkovinné diety jsou velmi dobře tolerované a Vámi zmiňovaná obava, zda "nepodporují" například rakovinné bujení je lichá. Kromě mírného překyselení organismu, které je dočasné a korigované přísunem vhodných potravních doplňků, mi není znám žádný relevantní metabolický vztah mezi rakovinným bujením a nízkoenergetickou proteinovou dietou. Přesně naopak: Pacienti se po ukončení našeho programu cítí nejen lehčí, ale i pročištěnější. Proteinová dieta zde plní i svoji detoxikační úlohu, která se dá laicky popsat tak, že se organismus - při omezení přísunu paliva- skutečně zbaví úplně všeho, co lze použít jako zdroj energie, respektive toho, co mu energii zbytečně odebírá, při dodržení základního efektu, to jest přednostní utilizace tukové tkáně před svalovou.

Věra 14.10.2018 11:24

ovocné čaje

Přeji hezký den,
mohu v první fázi diety pít ovocné čaje od firmy Pickwick a vážené ovocné čaje? Smím si některé druhy zeleniny /lilek, faz.lusky/ kombinovat s česnekem v přiměř. množství?
Děkuji V.

Tým Ketoaktiv 16.10.2018 14:39

V první fázi nejsou ovocné čaje vhodné, protože jsou vyrobené z ovoce, které je samo o sobě příliš sladké. Dáváme přednost černému, zelenému nebo třeba mátovému čaji. Tolerovat lze čaje s ovocným aroma. Samozřejmě platí, že je nesladíme (ani třtinovým cukrem či medem). Tzv. náhradní sladidla (např. aspartam) tolerujeme (i když neradi pro jejich vlastní zdravotní přínos, který je nulový). Kombinace povolených druhů zeleniny s česnekem je možná a nevadí nám, pokud jde o množství, které správně označujete slůvkem "přiměřené".